چرا امروز باید نقاشی را شروع کنید؟

نقاشی

فهرست مطالب

نقاشی را شروع کنید!

نه فقط چرا ، بلکه همچنین چه زمانی، چه چیزی و چگونه طراحی را شروع کنیم؟

 

طراحی یک مهارت است نه یک استعداد

بسیاری معتقدند که نقاشی یک استعداد است ، به این معنی که شما با آن به دنیا آمده اید ، حتی اگر به نظر جالب و انحصاری برسد – مانند یک ابرقدرت – فکر نمی کنم درست باشد. شخصاً ، من معتقدم نقاشی یک مهارت است ، به این معنی که چیزی قابل دستیابی است. هرکسی می تواند آن را انتخاب کند، یاد بگیرد ، پیشرفت کند و در نهایت در آن عالی شود. پیش زمینه شما مهم نیست ، تنها زمان و تمرین لازم است. وقت زیاد و تمرین زیاد.

 

به با استعداد ترین هنرمندانی که می شناسید فکر کنید ، فکر می کنید چطور اینقدر خوب شدند؟ آیا آنها با یک مداد در گوش از رحم بیرون آمدند و یک کتاب طراحی با پرتره زیبا از دکتری که آنها را تحویل داده، بودند ؟ آیا آنها وقتی کودک نوپایی بودند سقف کلیسای سیستین را نقاشی می کردند؟
البته که نه ، آنها حتی نمی توانستند از پله ها بالا بروند. آنها با گذشت زمان و تمرین خوب شدند.

 

اشتیاق

 

چیزی که من معتقدم بزرگترین تفاوت را ایجاد می کند، اشتیاق است ، هر وقت عاشق نقاشی (یا هر کار دیگری برای این موضوع) شوید ، دیگر اهمیتی ندارد چه مدت زمانی صرف این کار می‌کنید و هرچه بیشتر این کار را انجام دهید ، بهتر می شوید.

آیا تا به حال کلاس نقاشی داشته اید؟ به غیر از آموزش تئوری ، تکنیک و مواد ، همه آنها در مورد تکرار هستند. شما باید همان چیزها را بارها و بارها ترسیم کنید. چرا؟ چون به این ترتیب است که بهتر می شوید.

تمام این‌ها را گفتم ، تا پیش فرض‌های خود را در مورد اینکه آیا فکر می کنید استعداد دارید یا نه فراموش کنید، اگر می خواهید نقاشی بکشید ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که شروع کنید.

انتظار نداشته باشید وقتی تازه کار را شروع می‌کنید شگفت انگیز باشید و همچنین خود را با افراد دیگر مقایسه نکنید. به نقاشی ای که دیروز انجام داده اید نگاه کنید و فقط سعی کنید از آن بهتر باشید.

 

آیا با نقاشی اذیت می شویم؟

 

احتمالاً اولین سوالی که در ذهن شماست، این است که، نقاشی چه فایده ای دارد؟ آیا به هر حال همه هنرمندانی که در حال تلاش اند، گرسنه نیستند؟ چرا باید به خاطر آموختن مهارتی که نمی تواند کار زیادی برای شما انجام دهد ، به خود زحمت بدهید؟ واقعاً نقاشی چه کاری می تواند برای شما انجام دهد؟

 

1. به شما در آرامش داشتن کمک می کند.

 

نقاشی

 

طراحی آرامش بخش است ، کمک می کند ذهن خود را از کارها دور کنید. وقتی نقاشی می کشید متوجه می‌شوید که زمان پرواز می‌کند ، ذهن شما شروع به حرکت می کند و کمتر به فکر کردن روی چیزهایی که فقط شما را پایین می آورند متمرکز شده اید. اگر می خواهید با اضطراب ، افسردگی یا استرس کنار بیایید ، این می تواند به ویژه مفید باشد. بعد از یک جلسه نقاشی خوب ، ذهن شما نسبت به زمانی که شروع کرده اید بسیار آرام و واضح تر است.

 

2. به شما اجازه بیان (بیان شخصی) می دهد.

 

نقاشی

 

گاهی اوقات دشوار است که احساسات خود را با کلمات بیان کنیم ، یا گاهی اوقات ما فقط نمی خواهیم این کار را انجام دهیم. طراحی به شما معنایی می دهد تا احساسات خود را منعکس کرده و از خود بروز دهید که کاملاً شخصی است و نیازی به این ندارد که احساسات را به کلمات تبدیل کنید. هنگامی که احساسات خود را آزاد می کنید ، ممکن است نکاتی درباره خود نیز کشف کنید. طراحی می‌تواند یک تمرین برای کشف خود باشد.

 

3. به شما در قصه گویی کمک می کند.

 

نقاشی

 

یک تصور اشتباه وجود دارد که، نقاشی فقط برای متخصصانی است که در یک زمینه “خلاق” هستند. این هر معنایی که داشته باشد ، فکر می کنم اشتباه است. اگر شغل شما شامل مواردی مانند ارائه ، طرح ایده یا حتی گزارش دادن باشد ، فکر می کنم طراحی می تواند به شما کمک کند.

همه این موارد را می توان با داستان سرایی منتقل کرد ، که به نظر من کارآمدترین راه برای انتقال نظر شماست. صرفاً به این دلیل که مردم داستان ها را بهتر از یک مجموعه اطلاعات تصادفی به خاطر می سپارند.

با این اوصاف ، آیا می دانید چه چیزی به شما کمک می کند تا داستانی را بیان کنید؟
یک تصویر.
آیا می دانید چه چیزی به ساخت تصاویر کمک می کند؟
نقاشی!

مطمئناً ، می توانید در اینترنت بچرخید و مجموعه ای از تصاویر سهام ، نقاشی های پیکسلی و الگوهای رفتاری را پیدا کنید که با داستان شما مطابقت دارد اما این کاری است که دیگران انجام می دهند. اگر می خواهید خاطره انگیز باشید ، می توانید آن را ترسیم کنید. به من اعتماد کنید ، مردم آن را به یاد می آورند ، به ویژه اگر نکته شما چیز فوق العاده خاصی باشد.

این مثالی است که من مدتی قبل برای کار کشیدم تا ایده نیازهای کاربر را برای رشد ابزاری که استفاده می کند ، نشان دهم.

 

نقاشی

 

من شخصاً فکر می کنم یک نقاشی خسته کننده که دقیقاً همان منظورتان را نشان می دهد هزار برابر بهتر از یک عکس استوک زیبا است که به نوعی با آن مطابقت دارد.

 

4. نقاشی چشمان شما را باز می کند.

 

نقاشی

 

آخرین مورد ، یادگیری نحوه طراحی می‌تواند چشمان شما را به دنیای جدیدی باز کند. شما به هنرمندان ، تصویرگران و طراحان نگاه خواهید کرد و نه تنها بیشتر از آنچه انجام می دهند قدردانی می کنید ، بلکه در تشخیص موارد خوب و بد بهتر خواهید بود.

یک نقاشی که ساخت آن چند ساعت طول می کشد ، هزینه آن فقط این چند ساعت نیست ، بلکه هزینه آن برای هنرمندان سالها تمرین ، آزمایش و تحقیق است. در مورد پرداخت هزینه لوازم و حتی آموزشگاه هنر صحبت نمی‌کنیم . همانطور که دارید یاد می گیرید چگونه نقاشی بکشید ، نه تنها می توانید ارزش آن کار را بهتر درک کنید بلکه می توانید آن را برای دل خودتان شروع کنید.

تنها نکته منفی که دیر یا زود متوجه خواهید شد این خواهد بود که “دوستان خوب” شما ممکن است از شما بخواهند کارهایی را به صورت رایگان انجام دهید ، بنابراین ، همانطور که یاد می گیرید چگونه نقاشی بکشید ، خوب است نحوه گفتن “نه” را نیز یاد بگیرید.

حال قبل از اینکه وسایل خود را بردارید، به وقت و انرژی نیاز دارید.

 

چه موقع می توانید نقاشی بکشید؟

 

شما یک فرد پر مشغله هستید ، یک روز، ساعت کافی برای شروع یادگیری نحوه طراحی را ندارد (برای افراد پر مشغله 24 ساعت شبانه روز کم است) آیا باید فقط تسلیم شوید؟ ابدا!

وقتی تا حدودی بیکار می‌شوید می توانید سعی کنید زمان های خالی / بی فکر روز خود را پیدا کنید ، برخی از موارد مورد علاقه شخصی من عبارتند از:

 

1. وقفه های غذایی.

 

نقاشی

 

در حالی که صبحانه می خورم ، من واقعاً به هر دو دست خود احتیاج ندارم ، بنابراین اغلب سراغ آی پد خود میروم و شروع به doodling می کنم. این یک روش خوب برای پاک کردن ذهن شما برای شروع روز است. همین حالت مشابه برای سرو اسپرسو ی من بعد از ناهار و شام انجام می شود.

 

2. جلسات.

 

 

لحظه خوب دیگر ، جلسات است. وقتی من در حال ارائه چیزی نیستم ، طراحی به من کمک می کند ذهنم را پاک کنم و روی آنچه گفته می شود تمرکز کنم. بنا به دلایلی ، این امر به من کمک می کند تا بعداً آن را بهتر به خاطر بسپارم ، حتی اگر آنچه من ترسیم می کنم کاملاً تصادفی باشد و با آنچه در مورد بحث است ارتباط نداشته باشد. به عنوان یک پاداش ، انجام این کار هر زمان که بخواهم یادداشت برداری کنم مفید بوده است ، از آنجا که مداد و کاغذ آماده و در دسترس هستند ، در حالی که فقط یک دسته نقاشی در اطراف خود دارند.

 

3. در حالی که چیزی را تماشا می کنید.

 

 

آیا می دانید هنگام تماشای فیلم می توانید چه کار کنید؟ شما می توانید نقاشی بکشید!

شما می گویید، غیر ممکن است ؟ چند بار تلفن خود را هنگام تماشای فیلم چک کردید؟ چه مدت زمان صرف تماشای تلفن خود در مقابل فیلم های اکشن کردید؟ میبینی چی میگم؟

شرم آور نیست ، همه ما این کار را می کنیم. هر چند وقت یکبار فقط iPad خود را جایگزین تلفن می کنم و به جای مرور اینستاگرام ، فقط چیزی می کشم. حتی می توانید از چیزی که تماشا می کنید الهام بگیرید.

 

4. قبل از خواب.

 

 

خیلی خسته ای؟ دیگر انرژی باقی نمانده است؟ من برای شما یک راز پیدا کردم ، نقاشی بیشتر از لحاظ جسمی، ذهنی است و همانطور که قبلاً اشاره کردم ، می تواند به شما کمک کند ذهن خود را از همه چیزهایی که مانع از خواب رفتن شما می شود ، پاک کنید ، مانند پیمایش اخبار …

قبل از رفتن به رختخواب ، آن را امتحان کنید و سعی کنید برخی از نقاشی ها را انجام دهید و بعد از اینکه ذهن خود را پاک کردید ، خواهید دید که چقدر سریعتر به خواب می‌روید.

 

چه نقاشی می توانید بکشید؟

 

می دانم ، یک صفحه خالی یکی از ترسناک ترین مواردی است که می توانید به یک هنرمند نشان دهید (یا هنرمندی مانند من می خواهد) زیرا این امکانات بی پایان هستند ، و شما نمی خواهید آن را بهم بزنید. شما می خواهید آن را حساب کنید.

در اینجا چند ایده در مورد روشهای تغییر و غنی سازی رویکرد شما در طراحی آورده شده است:

 

1. تحت اللفظی در مقابل دید بصری

 

 

 

شما می توانید تحت اللفظی باشید و دقیقاً همان چیزی را که توصیف می شود سریع رسم کنید ، این بدان معناست که شما برای ساختن یک چیز جالب کمی به سرعت وابسته هستید. از طرف دیگر ، می توانید به یک استعاره بصری بروید ، چیزی که شاید کمتر واضح باشد اما جالب تر است ، زیرا شما از آن تعبیر واقعی می کنید و به بیننده خود هنگامی که به نقاشی شما نگاه می کند ، یک چالش برای باز کردن قفل را ایجاد می کنید.

 

2. شخصیت پردازی

 

 

معمولاً وقتی درخواست من یک موضوع خسته کننده است ، دوست دارم آن را به عنوان یک شخص تصور کنم. این یک روش آسان برای تبدیل چیزی که می تواند پیش پا افتاده باشد به چیزی کمی جالب تر است ، گاهی خنده دار و زیبا ، و گاهی اوقات فقط آزار دهنده است.

 

3. تخم مرغ عید پاک

 

 

نه تخم مرغ های لفظی ، بلکه چیزهایی که مفهوم پنهانی دارند و می توانند در نقاشی شما جا بیفتند بدون اینکه بیشتر مردم متوجه شوند آنجا هستند. این می تواند غنای زیادی به قطعه شما اضافه کند ، زیرا سطح دیگری را برای باز کردن قفل به بیننده شما اضافه می کند.

 

4. الگو

 

 

یا یک نقاشی بخشی از یک الگو است یا یک الگو درون نقاشی وجود دارد. هر دو جالب هستند ، اولی به این دلیل که باید فکر کنید چطور می توان چیزی ساخت که قابل تکرار باشد ، دوم اینکه معمولاً بُعد و بافت دیگری به قطعه شما می آورد.

 

5. ژست و عمل

 

 

نکته مهم ، مخصوصاً اگر شخصیت (کاراکتر) نقاشی میکنید. بسیار جالب تر و طبیعی تر است اگر به جای صرفا “بودن در آنجا”، آنها در واقع درحال انجام کاری باشند.

 

6. قاب و قالب

 

 

این کمی به نکته قبلی مربوط می شود. این بسیار مهم است ، مخصوصاً اگر در حال ارسال آنلاین هستید. به این فکر کنید که کجا قرار است زندگی کند ، قالب آن چگونه است و چگونه می توانید یک ترکیب متعادل ایجاد کنید.

 

7.پرتره از خود

 

 

این مقاله یک روند بی پایان از کشف خود است.
خودتان را بکشید ، لازم نیست دقیق باشد ، نیازی نیست که کاملا شبیه شما باشد ، فقط باید نماینده واقعی شما باشد.

 

8.فن آرت (هنر طرفداران)

 

 

من قبلاً به این نکته اشاره کردم، وقتی به تماشای چیزی می پرداختم ، در مورد آن طراحی می‌کردم. شما می توانید کاراکتر مورد علاقه ، شخصیت یا هر چیز دیگری را که دوست دارید بگیرید و تفسیر خود را بر روی آن انجام دهید.
این اساساً نسخه نقاشی شده جلد یک آهنگ است ، و مانند آهنگ ، مهمترین چیز این است که آن را از آن خود کنید ، فقط کارهای دیگران را پاره نکنید.

راه های دیگری برای معرفی تنوع و اهمیت به نقاشی های شما وجود دارد ، اما امیدوارم که اینها بتوانند در شروع کار به شما کمک کنند.

 

چطوری نقاشی کنیم؟

 

 

سلب مسئولیت! من در این زمینه مرجع نیستم ، افراد مختلف رویکردهای متفاوتی خواهند داشت ، اما من قصد دارم نسخه ساده ای از شیوه ترسیم خود را به اشتراک بگذارم ، که به اعتقاد من نقاشی برای همه قابل دسترسی است.

همه چیز با اشکال بسیار اساسی شروع می شود. مهم نیست که چه چیزی را ترسیم می‌کنید ، همیشه می توانید آن را به چند شکل ساده محدود کنید.

بیایید با یک شخص شروع کنیم ، زیرا من فکر می کنم این چیزی است که من بیشتر از همه ترسیم می کنم و احتمالاً یکی از پر تکرار ترین چیزها در جهان است. بالاخره انسانها مرکز جهان هستند ، درست است؟

اگر می توانید ، چیزی را بردارید که با آن می توانید بکشید ، یک تکه کاغذ ، یک مداد ، یک خودکار ، یک iPad … هر آنچه می تواند به شما کمک کند را دنبال کنید.

 

نقاشی آدمک

 

یک آدمک چوبی بکشید، من صد در صد مطمئن هستم که میتوانید یکی دقیقا مثل این (عکس) بکشید. اما سعی کنید آن را کم رنگ بکشید تا بتوانید روی آن کار کنید و جزئیات اضافه کنید.

 

 

در مرحله بعدی سعی کنید کمی بدنه بیشتری به این شکل اضافه کنید. هیچ کس آنقدر لاغر نیست. می توانید این کار را با جایگزینی بدنه چوبی با یک مستطیل انجام دهید.
آن را کم رنگ نگه دارید ، ما در کنار این کار جزئیات را خواهیم ساخت.

 

 

حالا بیایید سعی کنیم این مرد را دور بزنیم و به او کمی گوشت روی پاها و بازوهایش بدهیم. اگر دوست دارید می توانید به او مقداری لباس ، کفش ، یک گردن ، یک بینی و مقداری مو نیز بدهید. فقط چند خط ساده از این خطوط رسم کنید:

 

 

اکنون می توانیم از این به عنوان الگو استفاده کنیم و هر کسی را که می خواهیم بسازیم.
همچنین می توانیم با افزودن کمی طیف سایه ، شکل را از حالت مسطح خارج کنیم. (حجم داشته باشد)
بیایید تصور کنیم که نور از بالا سمت راست می آید و سایه را در سمت مخالف رنگ کنیم.

 

 

این یک بعد کاملا جدید به او می دهد. همچنین ، نزدیک به چیزی است که من روزانه ترسیم می کنم ، بنابراین شما در سطح من هستید.

بیایید به همان فرآیند برای چیزی نگاه کنیم که کمی عجیب تر به نظر می رسد ، مانند یک دست.

 

نقاشی از یک دست

 

1 دست چوبی، 2 به آن مقداری گوشت اضافه کنید ، 3 به آن با سایه پردازی، مقداری حجم دهید و 4 کارتان تمام شد.

آخرین تمرین. بیایید تصور کنیم که شما خسته کننده ترین درخواست سریع را دارید ، مانند کلمه موز. آیا می توانید یک موز بکشید؟

 

 

نقاشی

 

این کار بسیار آسان است ، فقط چند خط منحنی است که یکدیگر را ملاقات می کنند و کار شما تمام می شود.
حالا … چگونه می توانیم این موضوع را جالب کنیم؟

حال تبدیل این موز به مرد موزی چطور؟ ما این را پشت سر گذاشته ایم ، فقط یک آدمک چوبی بر روی موز بکشید به گونه ای که ممکن است کسی باشد که لباس پوشیده. فراموش نکنید که قبل از اینکه آدمک چوبی خود را بکشید ، ژست معناداری را برای آن در نظر بگیرید.

 

نقاشی

 

حالا بیایید به آن مقداری رنگ و حجم دهیم ، قسمت های سایه را تیره تر کنیم و در نقاط برجسته کمی نور اضافه کنیم.

 

نقاشی

 

همانطور که می بینید ، اگر روند کار را در چند مرحله ساده خراب کنید ، می توانید نتایج بسیار سرگرم کننده ای کسب کنید. هرچه بیشتر این کار را انجام دهید ، می توانید نتیجه واقعی را کنترل کنید.

شما اکنون فرمول مخفی من برای ترسیم هر چیزی را دارید. هرچه که هست ، فقط آن را به ساده ترین شکل ها تجزیه کنید و از آنجا شروع به ساختن کنید.

نقاشی

 

منبع

https://uxdesign.cc/why-should-you-start-drawing-today

این اعلان را به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده است

نوشتن دیدگاه