چرا سایه پردازی بسیار مهم است؟

سایه

فهرست مطالب

نحوه مطابقت با مقدار رنگ

 

سایه

 

سایه زدن و درک دقیق مقدار رنگ تطبیق پذیر ، شما را قادر می سازد تا از اشکال مسطح به فرم هایی با بعد حرکت کنید.

اگر می خواهید طراحی ها و نقاشی های شما از راه دور باورپذیر باشند ، نحوه مطابقت با مقدار رنگ (سایه زدن) مهارت مهمی است.

مقدار رنگ (سایه زدن)همان چیزی است که باعث می شود چشم ما فرم ، عمق و فاصله را ثبت کند. اگر همه چیز همان سایه تخت بود ، ما در تعیین فضای اطراف خود دچار مشکل می شدیم.

طبق آکادمی چشم پزشکی آمریکا ، چشم انسان قادر به درک حداکثر ده میلیون رنگ است. نمی دانستید این تعداد زیادی است؟

خوب ، به سه رنگ اصلی (قرمز ، آبی ، زرد) ، رنگ های ثانویه (نارنجی ، سبز ، بنفش) و رنگ های سوم (قرمز نارنجی ، زرد نارنجی ، آبی سبز ، زرد سبز ، قرمز- بنفش ، بنفش آبی) فکر کنید. این 12 رنگ اصلی است.

اکنون تمام ترکیبات احتمالی آن 12 رنگ را تصور کنید. به عنوان مثال ، قرمز و زرد را در نظر بگیرید.

می توانید مقادیر مختلف زرد را به قرمز اضافه کنید. هر مقدار، رنگ متفاوتی است. و اکنون ، شماره شما به سرعت بالا رفته است.

به هر یک از این رنگ های جدید مقدار متفاوتی از رنگ سفید (روشن) یا سیاه (سایه) را اضافه کنید و در حال حاضر شما شمارش رنگ های خود را از دست داده اید ، نه؟

 

سایه

 

سایه روشن در عکس

 

این یک برگ هم در نور و هم در سایه، روشن است ، به طرز چشمگیری نشان می دهد که چگونه مقدار رنگ (سایه زدن) باعث می شود چشم ما بفهمد که این یک شکل ۳ بعدی است.

بعد ، یک برگ را روی یک درخت تصور کنید. این که یک برگ واحد، سبز یکدست نیست ، درست است؟

یک قسمت از برگ در معرض تابش مستقیم خورشید است و باعث می شود سبز بسیار روشن تر، یا تقریباً سفید باشد. طرف دیگر برگ سایه می افتد و آن را تیره می کند.

این تفاوت در مقدار رنگ چیزی است که به چشم ما می گوید این جسم در واقع یک برگ است و در فضای اشغال شده سه بعدی است.

اما چگونه می توان از سه بعد پر جنب و جوش به تلاش برای نشان دادن آن روی بوم دو بعدی تخت رسید؟ نکته کلیدی در باورپذیری آن در این است که شما چقدر با مقدار رنگ مطابقت دارید.

سایه های شما باید به اندازه کافی تاریک باشند و موارد برجسته شما باید ظاهر شوند. مسلماً ، اگر تصاویر کودکانه را انجام می دهید ، احتمالاً می توانید با یک سبز روشن و سبز تیره کنار بیایید. اگر به دنبال رئالیسم عکس هستید ، کار بیشتر طول می کشد.

 

سایه زدن با ابزارهای کمکی

 

سایه

 

هر دوی این ابزارها می توانند به شما کمک کنند تا با مقدار رنگ (سایه زدن) مطابقت داشته باشید.

چپ: منظره یاب خانگی از صفحه حصیر برش خورده است. راست: مقدار یاب مقیاس خاکستری خریداری شده از فروشگاه. (اعتبار عکس: Myra Naito)

برای مطابقت با مقدار رنگ ، در واقع شروع کار با سیاه و سفید آسان تر است. سعی کنید سایه های خاکستری متناسب باشد.

ساخت یا خرید منظره یاب به شما کمک می کند. اگر یکی از تخته حصیر درست کردید ، مطمئن شوید که سیاه یا خاکستری است. شما یک رنگ خنثی می خواهید.

در واقع این یک پنجره کوچک است که یک منطقه کوچک را جدا می کند و تمرکز بر روی آن قسمت را آسان تر می کند.

در این حالت ، اگر از یک عکس سیاه و سفید استفاده می کنید ، پنجره یاب را طوری قرار دهید که ناحیه ای که می خواهید مطابقت داشته باشد داخل آن باشد.

 

سایه

 

منظره یاب

 

منظره یاب صرفاً برای کمک به جداسازی منطقه و جلب توجه شما است. اگر وقتی چشمهایتان را تار می کنید ، خط بین تصویر اصلی و نمونه خود از بین می رود، می دانید که آن ها مطابقت دارند. (اعتبار عکس / طراحی: Myra Naito)

روی یک صفحه تمیز کاغذ سفید ، به آرامی شروع به ایجاد لایه هایی از گرافیت کنید. با نگه داشتن نقاشی خود در کنار آن ، به طور دوره ای در منطقه منظره یاب بررسی کنید.

اگر نقاشی شما خیلی روشن است ، به آهستگی گرافیت را اضافه کنید. من به شما هشدار می دهم که به آرامی به آن بپردازید. زیرا برای کشیدن و حذف گرافیت مجبور به شروع دوباره آن هستید.

فقط کافی است لایه سایه ها را با حوصله ایجاد کنید تا زمانی که مطابقت داشته باشید.

 

سایه

 

مقدار یاب سایه ها

 

منظره یاب و مقدار یاب های خریداری شده از فروشگاه، ابزار ارزشمندی هستند. می توانید در زرادخانه یا وسایل هنری خود داشته باشید. (اعتبار عکس: Myra Naito)

شما به سادگی مقداری را پیدا می کنید که با آنچه می خواهید ترسیم کنید بیشترین تطابق را دارد و برای راهنمایی شما از آن نمونه استفاده می کنید.

نحوه مطابقت مقدار رنگ از یک تصویر رنگی داستان دیگری است. این همان روندی است که با سیاه و سفید انجام می شود ، اما تشخیص اینکه آیا مطابقت دارد بسیار دشوارتر است. برای اکثر افراد ، از جمله من ، وقتی به نقاشی مداد خود در کنار تصویر رنگی در منظره یاب نگاه می کنید ، مجبورید نوعی چشم پوشی کنید و دید خود را تار کنید.
اگر این کار را با دقت انجام داده اید ، نباید از مقدار تصویر رنگی به مقدار نقاشی مداد جهش محسوسی داشته باشید.

 

سایه

 

تمرین مهارت سایه زدن

 

شما می توانید مهارت های خود را با تمرین با یک تصویر رنگی برای گرفتن و سپس بررسی در برابر مقیاس خاکستری آن ، تمرین دهید.

اکنون ، درک دقیق قسمت سیاه و سفید برای من ضروری است و به احتمال زیاد برای شما نیز خواهد بود. مشتری های من معمولاً عکس های رنگی از حیوانات خانگی خود را به من می دهند و من آن را به یک نقاشی سیاه و سفید ترجمه می کنم.

بعضی اوقات مستقیم از عکس رنگی می روم و آن را با مداد می کشم. اما اگر لازم باشد کمیسیون ASAP را بیرون بیاورم ، عکس رنگی را از طریق فتوشاپ اجرا می کنم و آن را روی مقیاس خاکستری قرار می دهم.

و حالا! تصویر حاصل شده حدس و گمان را بیرون می کشد. و اگر می خواهید تصویر کمی نمایشی تر باشد ، می توانید با کنتراست ، روشنایی ، سایه ها و غیره بازی کنید.

اما اگر می خواهید مهارت های خود را تقویت کنید ، مهم است که با رنگ نیز تمرین کنید.

این یک روش خوب برای آموزش چشمان شما است. شما همیشه می توانید رنگ خاکستری را اجرا کنید و از آن برای بررسی اینکه چطور کار می کنید استفاده کنید.

 

منبع

 

https://uxdesign.cc/how-to-match-color-value-3c676e440597

این اعلان را به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده است

نوشتن دیدگاه