نقاشی در مقابل طراحی: کدام یک سخت تر است و چرا؟

نقاشی و طراحی

فهرست مطالب

نقاشی در مقابل طراحی: کدام یک سخت تر است و چرا؟

اگر این سوال را از دوازده هنرمند بپرسید ، احتمالاً دوازده پاسخ متفاوت خواهید گرفت.

این به این دلیل است که هیچ پاسخ روشنی وجود ندارد. حتی کسانی که گویا پاسخ دارند ، اذعان می کنند که عوامل زیادی در این پاسخ تأثیر دارند.

 

در اینجا درباره کدام سبک هنری صحبت می کنیم؟

دستیابی به سبک های فردی هنری با استفاده از مداد ، زغال چوب ، یا سایر رسانه های خشک آسان تر است.

برعکس ، انجام انواع مختلف هنر با استفاده از رنگ بسیار راحت تر است.

البته ، شما باید این واقعیت را در نظر بگیرید که بسیاری از انواع هنرهایی که با استفاده از یک ماده نقاشی انجام می شود ، مانند پاستل ، توسط بسیاری نقاشی تلقی می شوند.

پیچیده تر کردن مسائل این است که می توان از جوهر مایع برای ایجاد آثار هنری استفاده کرد که تصور می شود نقاشی است!

 

نقاشی و طراحی

 

این همه می تواند کاملا گیج کننده باشد. خبر خوب این است که با یادگیری همه چیز ، در مورد طراحی و نقاشی ، می توانید درک گسترده تری از هنر به طور کلی بدست آورید.

نکته اصلی در اینجا این است که واقعا مهم نیست اگر کسی فکر می کند طراحی سخت تر از نقاشی است یا برعکس.

آنچه مهم است این است که شما با استفاده از تکنیک هایی که به کار می گیرید ، با لذت کاوش کنید.

شما روی طراحی یا نقاشی یا ایجاد ترکیبی از این دو کار می کنید تا چیزی متفاوت ایجاد کنید.

نقاش بودن یک عرف خاص است که بسیاری از افراد آن را با اصطلاحاً سطحی بالاتر از هنر برابر می دانند. هرکسی می تواند یک مداد برداشته و چیزی بکشد ، اما همه نمی توانند نقاشی کنند ، درست است؟ اشتباه!

هر فرد آموزش ندیده و بی استعدادی می تواند طراحی کند یا نقاشی بکشد ، فقط خیلی خوب نخواهد بود. بنابراین، خود را درگیر این مفهوم نکنید که نقاش بودن شما را به هنرمندی بهتر از آنچه در تکنیک های خشک کار می کنید ،سوق می دهد. کاری را انجام دهید که باعث خوشحالی شما می شود و فراموش کنید که کدام یک سخت تر است.

 

تفاوت طراحی با نقاشی چیست؟

 

نقاشی در مقابل طراحی: کدام یک سخت تر است و چرا؟ اگر اصرار دارید که بخواهید به این سوال پاسخ دهید ، پس باید با یادگیری هرچه بیشتر درباره هر شکل هنری شروع کنید.

وقتی اصول پشت آنها را درک کردید و هر دو را تمرین کردید ، احتمالاً درک بهتری از اینکه فکر می کنید کدام یک سخت تر است ، خواهید داشت. احتمالاً یکی را توسعه خواهید داد که در آن مهارت بیشتری نسبت به دیگری داشته باشید ، اما این بدان معنا نیست که بقیه نیز همان احساس را خواهند داشت. واقعاً به این بستگی دارد که یک اولویت شخصی از طرف شما باشد.

 

تفاوت طراحی و نقاشی با هم چیست؟

طراحی معمولاً ایجاد خطوط و اشکال با استفاده از مداد یا ذغال یا خودکار و جوهر است. طراحی ها اغلب به صورت یک رنگ اجرا می شوند ، اما استفاده از طیف گسترده ای از رنگ برای نقاشی های مداد رنگی امری غیرمعمول نیست. طراحی معمولاً روی خطوط و مقادیر مختلف(اندازه) متمرکز است.

از طرف دیگر ، نقاشی به طور معمول روی رنگ و فرم تمرکز می کند.
نقاشی های تک رنگ نیز وجود دارند ، بنابراین این تعریف دور از علم دقیق است. نقاشی ها معمولاً از خطوط استفاده نمی کنند. در عوض ، آنها از رنگ و مقادیر برای ایجاد اشکال استفاده می کنند.

اگر این چیزی باشد که شما ترجیح می دهید ، می توانید خطوطی را ترسیم کنید. دشوار است بتوان دقیقاً تعریف کرد که نقاشی چیست و طراحی چیست، زیرا بین این دو مقدار قابل توجهی همپوشانی وجود دارد. این ، دقیقا ، باید به شما نشان دهد که چقدر سخت است که انتخاب کنید آیا نقاشی دشوارتر است یا طراحی.

هنوز گیج هستید؟ به این دلیل است که همه‌ی این‌ها در مورد هنر است و هنر یعنی شکستن قوانین.
شما می توانید با ابزار خشک رنگ آمیزی کنید ، یا می توانید با ابزار مرطوب نقاشی ایجاد کنید. همه ی این ها در مورد ایجاد چیزی منحصر به فرد و اصلی است ، بنابراین نگران برچسب زدن چیزی مانند طراحی یا نقاشی نباشید. درعوض ، بر روند خلاقیت و ایجاد چیزی که می توانید به آن افتخار کنید ، تمرکز کنید.

 

تعریف طراحی و نقاشی

 

طراحی با استفاده از خطوط برای ایجاد یک طرح ، اغلب به تقلید از یک مکان یا یک وسیله ، تعریف می شود. نقاشی با استفاده از رنگ یا یک ابزار دیگر برای ایجاد رنگ و ارزش برای تولید آثار هنری تعریف می شود. نکته اصلی در اینجا باید این باشد که هر دو رویکرد یک نتیجه در نظر گرفته شده برای خلق هنر دارند. طراحی بر روی خطوط و سایه پردازی تمرکز دارد و نقاشی روی فرم ها و رنگ تمرکز دارد.

 

ارتباط طراحی و نقاشی چیست؟

 

چرا طراحی و نقاشی مرتبط هستند؟ آنها مرتبط هستند زیرا به هنرمند اجازه می دهد توانایی بیان و توانایی به اشتراک گذاری این بیان را با سایر جهان داشته باشد.

اگر می خواهید عکسی از شخصی یا چیزی داشته باشید، می توانید از آن عکس بگیرید.

با داشتن تلفن هوشمندی که دوربین دارد ، تقریبا عکس گرفتن از همیشه آسان تر است. اگرچه یک عکس را می توان یک هنر دانست ، اما همان طراحی یا نقاشی نیست.

وقتی یک هنرمند چیزی را می کشد یا نقاشی می کند ، با آنچه در مقابل خود می بیند محدود نمی شود. هنگامی که چیزی را می کشید یا نقاشی می کنید ، می توانید آنچه را که پیش از خود می بینید از نو بسازید یا می توانید چیزی را ایجاد کنید که قبلاً دیده نشده است.

طراحی و نقاشی مهم است زیرا یک خروجی خلاقانه برای هنرمندان است و برای بینندگان هنر فرصتی را برای دیدن چیزی کاملاً منحصر به فرد از دیدگاه شخص دیگری فراهم می کند.

 

چرا قبل از شروع به نقاشی کشیدن طراحی میکنید؟

 

نقاشی و طراحی

 

قبل از نقاشی باید طراحی بکشی؟ این بستگی به منظور شما از سوال دارد. به عنوان یک قانون کلی ، به عنوان یک هنرمند ، شما باید قبل از شروع به نقاشی ، پایه و اساس محکمی در طراحی داشته باشید. نقاشی بعنوان بعد دیگری از آثار هنری است ، پس چرا قبل از تسلط بر نقاشی می خواهید این کار را انجام دهید؟
به یاد داشته باشید، ابتدا خوب طراحی کنید ، سپس نقاشی کنید.

حال ، اگر منظورتان این است که باید قبل از نقاشی روی بوم یا کاغذ خود طراحی را روی آن بکشید ، این یک اولویت است. آیا می خواهید راهنمایی برای کار کردن داشته باشید؟ پس آن راهنما را ترسیم کنید. آیا رویکردی خودجوش تر ترجیح می دهید؟ پس ابتدا طراحی نکنید.

نکته ای که باید بخاطر بسپارید این است که اگر قبل از نقاشی، طراحی می کشید ، لازم است زیر کار نقاشی را با دقت انتخاب کنید. مداد می تواند کار کند ، اما همچنین می تواند مشکلاتی ایجاد کند. این امر خصوصاً در مورد رنگ آمیزی رنگ روغن بسیار صدق می کند.

با نقاشی رنگ روغن ، گرافیت می تواند از لایه های رنگ نفوذ کرده و آن را به سطح تصویر برساند و آن را خراب کند. بنابراین ، برای رنگ آمیزی روغن ، از جوهر یا ذغال با اسپری فیکس کننده استفاده کنید.

 

آیا شما باید در طراحی خوب باشید تا بتوانید نقاشی کنید؟

 

این سوال کمی سنگین است. این واقعاً به این بستگی دارد که شما می خواهید چه نوع هنری را خلق کنید.

آیا شما یک هنرمند انتزاعی هستید؟ پس واقعاً نیازی نیست که بتوانید خوب طراحی بکشید تا بتوانید با موفقیت یک تصویر را ترسیم کنید.

اکنون ، این بدان معنا نیست که ایجاد هنر انتزاعی آسان است. هر هنرمند انتزاعی که این را بخواند ، احتمالاً همانجا بالا و پایین می پرد و فکر میکند این یک ضربه به هنر انتزاعی است، اینطور نیست.
هنر انتزاعی استعداد و اشتیاق واقعی را برای خوب انجام دادن می خواهد، بنابراین نه ، کار ساده تری از نقاشی چیزی به سبک واقع گرایانه نیست.

هنر انتزاعی اغلب سریعتر و با برنامه ریزی کمتری نسبت به هنر واقع گرایانه خلق می شود. گرچه ممکن است به همان اندازه از هنر طراحی یا توانایی فنی نیاز نداشته باشد که هنر واقع گرایانه داشته باشد ، اما چالش های خاص خود را دارد که باید برطرف شوند.

شما نمی توانید به امید خلق یک شاهکار فقط چند تیوپ رنگ بردارید و شروع به نقاشی با ضربات تصادفی کنید. باید پشت هر رنگ ، هر ضربه و هر فرم که در یک نقاشی انتزاعی ایجاد می کنید ، فکر کنید.
با نقاشی انتزاعی ، هدف شما به عنوان یک هنرمند باید انتقال یک احساس باشد. شما می خواهید فردی که به هنر شما نگاه می کند چیزی را احساس کند. شما می خواهید که آنها حداقل برای لحظه ای مسائل را از منظر شما ببینند.

 

بنابراین…

اگر فکر می کنید نقاشی انتزاعی کار آسانی است ، نمی توانید اشتباه کنید. آیا مهارت فنی همان ایجاد هنر واقع گرایانه است؟ خیر ، اما به توانایی درک رنگ و فرم و توانایی تفکر و برنامه ریزی در سطح بالا نیاز دارد.

حال ، اگر می خواهید که بتوانید واقع گرایانه رنگ آمیزی کنید، ابتدا باید بتوانید خوب طراحی کنید. چگونه می توانید انتظار داشته باشید که رنگی نقاشی کنید با ابزاری که کنترل آن ها دشوار است ، مگر اینکه ابتدا بتوانید خوب طراحی بکشید؟ نمی توانید.

تمام هنرهای واقع گرایانه باید در نقاشی شالوده داشته باشند. قبل از اینکه به سمت نقاشی بروید باید با یک مداد ساده بر موضوع خود مسلط شوید.

چه کسی می داند ، شاید شما تصمیم بگیرید که نیازی به پیشرفت در نقاشی ندارید ، و این طراحی روش ایده آل برای آثار هنری شما است.

 

نقاشی چه نوع چیزهایی از ترسیم آنها دشوارتر است؟

 

این سوالی است که بسته به این که شما از چه کسی بپرسید ، ممکن است پاسخ های مختلفی داشته باشد. همه اینها به نقاط قوت و ضعف شما برمی گردد.

اگر در ترسیم مردم مهارت دارید، پس نقاشی افراد برای شما طبیعی تر بنظر می رسد. به طور کلی ، اگرچه نقاشی هر چیزی که بسیار دقیق و پر جزئیات باشد از ترسیم آن پیچیده تر است.

به عنوان مثال ، اگر شما در حال ترسیم خط افق شهری هستید ، رنگ آمیزی لبه های مستقیم و پنجره هایی که فاصله آنها به یک اندازه برابر است بسیار دشوارتر از ترسیم آن است.

 

سخت ترین سبک نقاشی کدام است و چرا؟

 

این به هنرمند بستگی دارد ، اما نقاشی پرتره با رنگ روغن باید در بالای لیست یا نزدیک آن باشد. چرا؟

رنگ آمیزی با رنگ روغن مهارت فنی بیشتری نسبت به رنگ آمیزی با انواع دیگر رنگ نیاز دارد و همچنین صبر و حوصله زیادی را می طلبد.

خشک شدن رنگ روغن ممکن است هفته ها طول بکشد تا بتوانید لایه دوم رنگ را رنگ آمیزی کنید ، به این معنی که شما دو گزینه دارید.
شما می توانید صبور باشید و مدت زیادی بین لایه های رنگ آمیزی صبر کنید یا می توانید alla prima نقاشی کنید ، يعنی جایی که همه چیز را در یک لایه نقاشی کنید. در هر صورت ، شما به دنبال کارهای سخت زیادی هستید.

در حالی که نقاشی رنگ روغن هر چیزی را به چالش می کشد ، نقاشی پرتره های واقع گرایانه سخت ترین کاربرد این رسانه است. چرا؟ دلایل مختلفی دارد.

اول ، انجام رنگ آمیزی واقعی گوشت بسیار دشوار است. پوست انسان از چند لایه ساخته شده است ، و رنگ هر لایه در شکل لایه بالای آن تأثیر دارد.

دلیل دیگر اینکه پرتره های واقع گرایانه دشوار است ، مربوط به این واقعیت است که چهره انسان برای همه آشنا ترین چیز در جهان است.

اگر در حال نقاشی منظره هستید و روی درختی اشتباه می کنید ، ممکن است از آن چشم پوشی شود. اما اگر در حال نقاشی پرتره هستید و چیزی اشتباه شود ، برای همه کسانی که آن را می بینند کاملا آشکار خواهد بود.

اگر می خواهید ببینید که این مسئله چقدر سخت است “نقاشی در مقابل طراحی، کدام دشوارتر است؟” شما می توانید به یک زیر مجموعه از نقاشی نگاه کنید.

 

نقاشی رنگ روغن ، نقاشی با آبرنگ یا اکریلیک سخت تر است؟

 

روغن برای همیشه طول می کشد تا خشک شود ، بنابراین باید این باشد، درست است؟

 

نقاشی و طراحی

 

آبرنگ در اطراف کاغذ جریان پیدا می کند و کنترل آن دشوار است، بنابراین باید همین باشد، درست است؟

 

نقاشی و طراحی

 

رنگ اکریلیک آنقدر سریع خشک می شود که ترکیب مناسب تقریباً غیرممکن است.

 

نقاشی و طراحی

 

بنابراین ، کدام فرآیند نقاشی سخت ترین است؟ همه چالش های خود را دارند و همچنین مواردی را دارند که خودشان به آنها وام می دهند.

نکته در اینجا این است که اگر شما حتی نمی توانید در مورد دشوارترین روش نقاشی به توافق برسید ، چگونه ممکن است امیدوار باشید که در مورد خواست بیشتر طراحی یا نقاشی به توافق برسید؟

 

سخت ترین سبک طراحی کدام است و چرا؟

 

سخت ترین سبک طراحی چیست؟ دقیقاً مانند پرسیدن درباره سخت ترین سبک نقاشی ، این به قدرت شخصی شما بستگی دارد.

ترسیم دو نکته از نظر فنی احتمالاً دشوارترین است. اولین نقاشی های بسیار دقیق است که دارای اشکال غیر آلی ، مکانیکی است.

ترسیم چیزی مانند ساختمان بسیار دشوار است زیرا شما باید با دقت طراحی کنید. می توانید خطوط کج داشته باشید (حداقل هنگام رسم واقعی) و همه زوایا و نسبت ها باید درست باشند.

نکته دیگری که ترسیم آن بسیار دشوار است ، چهره واقعی انسان است. دلیل این امر همان دلیلی است که نقاشی صورت انسان بسیار دشوار است ، شما نمی توانید هیچ اشتباهی انجام دهید.

اگر چیزی را از قلم بندازید ، نقاشی شما آن را نشان می دهد. هنگامی که سعی می کنید شباهت دقیق یک شخص را بدست آورید ، به دست آوردن هر ویژگی کاملاً مناسب، بسیار مهم است.

به این روش فکر کنید ، چهره ی همه انسان ها ویژگی های اساسی یکسانی دارند. دو چشم ، بینی ، دهان ، گونه ها ، پیشانی ، چانه و گوش ها. اندازه ، شکل و رابطه ی این عناصر با یکدیگر است که همه ما را منحصر به فرد می کند.

بنابراین ، هنگامی که می خواهید نقاشی ای شبیه یک فرد واقعی ایجاد کنید ، باید همه چیز را درست ترسیم کنید.

 

روش شبکه چیست؟

یک رویکرد برای این مشکل استفاده از روش شبکه است. روش شبکه چیست؟ واقعاً ساده است. عکس مرجع خود را بگیرید و روی آن شبکه ای از خطوط با فاصله مساوی بکشید.
اطمینان حاصل کنید که از خط کش استفاده می کنید ، خطوط باید کاملاً صاف و با فاصله مساوی از یکدیگر قرار داشته باشند تا این عمل کند.

در حال حاضر ، کاغذ خود را تهیه کنید و به آرامی از همان شبکه مقیاس اندازه بگیرید.
به عنوان مثال ، اگر قرار است نقاشی شما دو برابر تصویر شما باشد ، شبکه را با ضریب دو بالا ببرید.

اکنون ، هنگام طراحی ، خواهید دید که هر ویژگی در عکس شما کجا قرار می گیرد ، سپس سریع آن را با نقاشی خود مقایسه کنید.

اگر آنها کاملاً صف آرایی نشوند، شما یک اشتباهی کرده اید. مطمئناً ، پاک کردن اشتباه شما دردسر است ، اما بهتر از داشتن نقاشی ای است که با استانداردهای شما مطابقت نداشته باشد.

روش شبکه، سنتی با افتخار است که هنرمندان سالها برای ترسیم دقیق پرتره از آن استفاده کرده اند. اگر درباره نوع خاصی از نقاشی که به خصوص دشوار است تعجب می کنید ، استفاده از جوهر همیشه یک چالش است.

جوهر دائمی است. جوهر ترسناک است. جوهر نیز اگر درست انجام شود دیدنی و منحصر به فرد است. اگر می خواهید خود را به عنوان یک هنرمند به چالش بکشید ، قطعاً انجام یک نقاشی قلم و جوهر این کار را انجام می دهد.

شما نه تنها قادر به واگرد اشتباه نیستید(جوهر پاک نمیشود) ، بلکه مجبور خواهید شد از روش های هاشور زدن و سایر روش ها برای نشان دادن سایه ها استفاده کنید.

 

افکار نهایی

 

نقاشی در مقابل طراحی: کدام یک سخت تر است و چرا؟ ما اینجا هستیم ، به همان جایی که شروع کردیم بازگشتیم. پاسخ در اینجا مستقیم است ، هیچ جوابی وجود ندارد.
هیچ نوع هنری سخت تر از بقيه نیست.

هر سبک و تکنیکی برای به وجود آمدن نیاز به مهارت های مختلفی دارد. این به این معنی نیست که چیزی سخت تر از چیز دیگری است ، فقط به این معنی است که متفاوت است.

بسیاری از مردم نقاشی را دشوارتر از طراحی می دانند زیرا بیشتر هنرمندان ابتدا طراحی را یاد می گیرند. شما در اولین روز هنرستان ظاهر نمی شوید و یک مجموعه نقاشی رنگ روغن به شما تحویل نمی دهند. نه ، به شما مداد یا شاید مداد رنگی می دهند.

 

شما شروع به ترسیم می کنید

این امر طبیعی به نظر می رسد که نقاشی یک تکنیک پیشرفته تر است. اگر اکثر هنرمندان ابتدا نقاشی را شروع می کنند ، پس اتفاق نظر کلی این است که طراحی سخت تر است.

نکته در اینجا این است که همه چیز در مورد طرز فکری است که از سنین جوانی رشد می کند. این یک کلیشه است ، همین.

اگر واقعاً پاسخ این سوال غیرممکن را می خواهید ، پس باید خودتان آن را پیدا کنید. نمی توانید آنلاین شوید و آنچه دیگران می گویند را بخوانید. شما نمی توانید به معلمی گوش دهید که آن را برای شما توضیح می دهد. باید خودتان آن را تجربه کنید. شما باید خودتان آن را تجربه کنید زیرا پاسخ برای همه متفاوت است.

منبع

painting-vs-drawing-which-one-is-harder-and-why

این اعلان را به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده است

نوشتن دیدگاه