کشف سبک های هنری

سبک هنری

فهرست مطالب

سبک های هنری نحوه ظاهر آثار هنری را توصیف می کنند. سبک اساساً شیوه ای است که هنرمند موضوع خود را به تصویر می کشد و چگونه دیدگاه خود را بیان می کند.

 

تعیین سبک

 

سبک توسط ویژگی هایی که آثار هنری را توصیف می کند تعیین می شود ، مانند شیوه ای که هنرمند از فرم ، رنگ و ترکیب استفاده می کند و فقط چند مورد را نام می برد.

یکی دیگر از عوامل مهم در تعیین سبک یک اثر هنری ، بررسی نحوه برخورد هنرمند با رسانه با در نظر گرفتن روش یا تکنیکی است که هنرمند از آن استفاده می کند. جنبه اضافی سبک های هنری ، فلسفه یا نیروی محرکه آثار هنری است. همه این عناصر سبکی با انتخاب هنرمندان در خلق آثار هنری خود تعریف می شود.

آثار هنری که دارای ویژگی های مشترک خاصی هستند دارای سبک یکسانی هستند. گاهی اوقات این بدان معناست که آنها بخشی از یک جنبش هستند ، اما نه همیشه.

مفهوم “حرکت” در هنر معمولاً با زمان (و گاهی مکان) خاصی در تاریخ پیوند خورده است. به عنوان مثال ، امروزه نقاشانی هستند که هنوز به شیوه امپرسیونیستی نقاشی می کنند و مفاهیمی را که اولین بار در قرن ۱۹ امپرسیونیسم را تعریف کردند ، پذیرفته اند.

با این حال ، از آنجا که آنها هنرمندان معاصر هستند که از امپرسیونیست ها الهام گرفته اند ، در واقع بخشی از “جنبش امپرسیونیسم” اصلی نیستند. اگرچه می توان سبک های هنری را از گذشته زنده کرد ، اما خود جنبش هنوز در موقعیت اصلی خود در جدول زمانی تاریخ هنر قرار دارد.

در تمام این موارد ، هر هنرمند سبک هنری شخصی خود را دارد که در طول زندگی او توسعه می یابد. وقتی هنرمند هم به عنوان یک هنرمند و هم به عنوان یک فرد رشد می کند ، سبک هنرمند می تواند تغییر کند و سازگار شود.

 

سبک هنری تازه کارها

 

سبک هنری

 

هنرمندان تازه کار اغلب از سبک هنرمندانی که آنها را تحسین می کنند تقلید (کپی) می کنند. در ابتدا این امر می تواند برای خیس شدن پاها مفید باشد و به درک نحوه ایجاد انواع مختلف هنر کمک می کند. با این حال ، بسیار مهم است که هنرمندان مبتدی بر توسعه سبک خود تمرکز کنند و شیوه بیان منحصر به فرد خود را بیابند.

سبک شخصی یک هنرمند معمولاً پیشرفت می کند زیرا هنرمند اعتماد به نفس بیشتری را از طریق تجربه کسب می کند ، پایگاه داده دانش خود را گسترش می دهد و مهارت بیشتری در مورد مواد کسب می کند.
هنرمندان می توانند در سبک های مختلف کار کنند. در گذشته ، معمولاً از هنرمندان انتظار می رفت که به هر شیوه ای که در آن زمان رایج بود ، هنر ایجاد کنند. در حال حاضر ، هنرمندان آزادی بیشتری برای کار به دلخواه خود دارند.

در حالی که کار در سبک های مختلف کاملاً خوب است ، به طور کلی بهتر است بر روی سبک هایی تمرکز کنید که بیشتر دوست دارید ، تا بتوانید پتانسیل هنری خود را در آن سبک کاملاً توسعه دهید.

تمرین کردن با سبک های مختلف یک راه عالی برای آزمایش است ، اما برای شکوفایی واقعی به عنوان یک هنرمند ، باید بر روی یکی دو سبک تمرکز کنید که احساس می کنید به شما این امکان را می دهد تا دید درونی خود را بیان کنید.

منبع:

https://www.art-is-fun.com/art-styles

این اعلان را به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده است

نوشتن دیدگاه