مشهور ترین آثار نقاشی جهان

مشهور ترین نقاشی ها

فهرست مطالب

برترین آثار هنری دنیا

مشهور ترین آثار نقاشی جهان عموماً در اختیار موزه ها است که به ندرت فروخته می شوند و به همین ترتیب به معنای واقعی کلمه قیمت ندارند.

سالانه میلیون ها یورو توسط مجموعه داران هنری که مشتاق داشتن بیشترین نقاشی های جهان هستند ، هزینه می‌شود. با این حال ، گرانترین نقاشی ها مشهورترین نقاشی ها نیستند.

در اینجا ما 10 نقاشی مشهور برتر را که مشهور ترین آثار نقاشی جهان در همه زمان ها هستند را ارائه می دهیم.

 

10. تولد ونوس (زهره).

مشهور ترین نقاشی ها

تولد ونوس

تولد ونوس اثر مشهور نقاش ایتالیایی، ساندرو بوتیچلی است. که در گالری اوفیزی در شهر فلورانس ایتالیا آویزان است.

این نقاشی با مزاج روی بوم ساخته شده و ابعاد آن 172.5 سانتی متر در 278.5 سانتی متر است.

این اثر الهه زهره را به تصویر می کشد که از دریا به عنوان یک زن بالغ برخاسته است ، همانطور که در اساطیر یونان شرح داده شده است.
نام این اثر کاملاً مطابق با واقعه ی به تصویر کشیده شده نیست، زیرا طبق افسانه ها ، ناهید از کف دریا متولد شد. با این حال ، این تصویر ورود او به قبرس را نشان می دهد که روی پوسته ایستاده است.

ژست ونوس بوتیچلی یادآور Venus de Medici است ، یک مجسمه مرمر از دوران باستان کلاسیک در مجموعه Medici که بوتیچلی در آن درس خوانده بود.

از جزئیات این نقاشی به عنوان تصویر یکی از سکه های یورو ایتالیا استفاده شده است.

 

9. نقاشی نیلوفرهای آبی.

مشهور ترین نقاشی ها

نیلوفر آبی

بسیاری از نقاشی های مختلف امپرسیونیست از نیلوفرهای آبی است که توسط کلود مونه ، هنرمند مشهور فرانسوی ساخته شده است.

مونه یک باغ رنگارنگ با حوضچه ای در استودیوی خود در Giverny در دهه 1890 ساخته بود تا بتواند نقاشی محبوب خود را در انواع شرایط آب و هوایی (نیمه خارج از منزل) نقاشی کند.

دیگر نیازی به مسافرت زیاد نبود و بیشتر در خانه با همسر و فرزندانش بود. مونه تغییرات مختلفی را در این زمینه نقاشی کرد. فقط در دوره 1899-1900 ، او 18 نقاشی متفاوت از نیلوفر آبی ساخت.

در دوره 1914-1926 ، مونه مجموعه ای از پانل‌های دیواری عظیم با نیلوفرهای آبی را برای Musée de l’Orangerie در Tuileries در پاریس ایجاد کرد، از آنجا که مونه احتمالاً در اواخر عمر خود تا حد زیادی نابینا بود ، می بایست این مناظر به اصطلاح رفلکس (منظره ای بدون نمایش صریح آسمان یا افق) را از حافظه خود نقاشی کند.

وی این آثار را به دوست خوب خود پاول کلمانسو اهدا کرد. کلمانسو مونه را تحریک کرده بود ، در حالی که دید او فروکش کرد ، به ادامه نقاشی ادامه دهد.

مونه این آثار را به عنوان “ادای احترام به صلح” اهدا کرد. این نقاشی ها برای مدت طولانی در دسترس عموم نبود ، اما اکنون دوباره نمای اصلی موزه اخیراً بازسازی شده است.

 

8. دیده بان شب (نگهبان شب).

 

مشهور ترین آثار هنری

نگهبان شب

مشهور ترین نقاشی و شاهکار رامبراند ون راین است که در گالری افتخار موزه Rijksmuseum قابل مشاهده است.

رامبرانت آن را بین سالهای 1639 و 1642 نقاشی کرد. نام رسمی آن این است: شرکت کاپیتان فرانس بانینگ کوک و ستوان ویلم ون رویتنبورگ در حال آماده شدن برای راهپیمایی .
این اثر ، یک قطعه شبه نظامی ، به عنوان پرتره گروهی توسط یک شرکت از انجمن صنفی سفارش داده شد. احتمالاً اولین بار در حدود سال 1796/1797 “دیده بان شب” نامیده شد.

به گفته ارنست ون دو وترینگ ، کار به معنایی خاص ناکام ماند. ارزش نقاشی را نمی توان به پول بیان کرد و این برای فروش نیست و یا هرگز برای فروش نبوده است.

کمپانی شبه نظامی که در آن زمان رامبراند راه اندازی کرد ، یک موسسه شهری بود و از آن پس، دیده‌بان شب متعلق به شهرداری آمستردام ، با وام دائمی به Rijksmuseum است.

 

7. جیغ.

 

مشهور ترین آثار هنری

جیغ

جیغ نام چهار نقاشی و یک لیتوگرافی از ادوارد مونک از سال 1893 است.

نسخه اصلی این جیغ از سال 1893 در موزه هنر ملی (Nasjonalgalleriet) در اسلو آویزان است. این اثر مشهور مونک متحرک ترین نقاشی در نظر گرفته شده است و بیانگر رنج معنوی و آزار و اذیت عاطفی است که نقاش در دوره های خاصی از زندگی خود احساس کرده است.

این اثر مونک پیش درآمد اکسپرسیونیسم بود ، سبکی که می خواست احساسات را بیان کند. جیغ درواقع یک عکس سلفی روانی از ادوارد مونک است.

این یک نقاشی است که بر اساس تجربه آسیب زای خود او ساخته شده است. یک شب که ادوارد مونک با دوستانش به شهر اسلو بازگشت، آنها روی یک پل متوقف شدند، همانطور که دوستانش جلو می رفتند ، ادوارد متوقف شد و مناظر و آسمان و غروب آفتاب را تماشا کرد ناگهان او فریاد زد و چشم انداز و طنین اطرافش را شنید و احساس ناتوانی و افسردگی کرد.

این اتفاق آنقدر او را تحت تأثیر قرار داد که بعداً این اتفاق را روی بوم ثبت کرد.

 

6. دختری با گوشواره مروارید.

 

مشهور ترین آثار هنری

دختری با گوشواره مروارید

دختری با گوشواره مروارید نقاشی مربوط به سال 1665-1667 توسط استاد هلندی یوهانس ورمیر است.

در سال های اخیر ، دختر با گوشواره مروارید به مشهور ترین نقاشی ورمیر تبدیل شده است. کار در اختیار موریتشویی ها در لاهه است. هیچ یک از مدل های ورمیر تاکنون شناسایی نشده اند و این در مورد این دختر نیز صدق می کند.

نامزد احتمالی، دختر بزرگ وی ماریا است که در آن زمان دوازده سیزده ساله بود. دختری که در تصویر دیده می شود یک عمامه آبی با پارچه ای زرد و افتاده ای به تن دارد. پوشش سر با ژاکت زرد مایل به قهوه ای و یقه سفید در تضاد است. مروارید برجسته است ، خلق بزرگی از نورهای درخشان و سایه ها و لبه های فرسوده. با دو ضربه رنگ ورمیر یک حالت روشنایی به سمت چپ بالا و انعکاسی از یقه سفید را در پایین داده است که با توجه به اندازه‌ی آن، بیشتر از اینکه یک مروارید طبیعی باشد ، “گوشواره قطره ای” لیوانی است.

به نظر می رسد گویی دختر با نگاه مهار نشده خود به دنبال تماس مستقیم با بیننده است، گویی از او متعجب شده و با دهان نیمه باز، این احساس را ایجاد می کند که می خواهد چیزی بگوید. لب های مرطوب و فوق العاده قرمز او ظاهری حسی به او می بخشد.

 

5. گرنیکا.

 

مشهور ترین نقاشی ها

گرنیکا

گرنیکا یک اثر مشهور از پابلو پیکاسو متعلق به سال 1937 است که به نام مکان گرنیکا در کشور باسک اسپانیا نامگذاری شده است.

دلیل نقاشی، بمباران گرنیکا توسط فاشیست ها به رهبری فرانسیسکو فرانکو ، برای شکستن مقاومت جمهوری خواهان است.
این نقاشی با ابعاد عظیم 3.49 متر ارتفاع و 7.76 متر عرض ، یکی از تأثیرگذارترین و بحث برانگیزترین آثار پیکاسو است. این نقاشی شهر را هنگام بمب گذاری نشان می دهد.

در نقاشی چیزهای زیادی برای دیدن وجود دارد؛ اسبی وحشت زده به داخل خانه هجوم می آورد. در سمت راست ، شخصی از سقف در حال سوختن می افتد و مادری برای فرزند مرده خود گریه می کند.

پابلو پیکاسو می خواست که وقتی به نقاشی نگاه می کنید، هرج و مرج ایجاد شده به هنگام بمب گذاری مشاهده شود. پس زمینه نیز مخلوط شده است ، هیچ تفاوتی بین داخل و خارج وجود ندارد، مردم وحشت زده از خانه های خود بیرون می روند.

این نقاشی به صورت خطوط و سطوح به رنگ سیاه ، سفید و خاکستری برای بیان جنگ نقاشی شده است. این یک نقاشی واقع گرایانه نیست. پابلو پیکاسو سعی کرد حین بمب گذاری احساسی را منتقل کند نه آنچه که به نظر می رسید.

در جلوی نقاشی مردی با شمشیر شکسته دیده می شود که نمادی برای یک سرباز مرده است. اسب ترس را بیان می کند و نمادی برای قربانیان بی گناه جنگ است. مادر با فرزند مرده نماد غم و اندوه برای زمین خوردگان است. چراغ موجود در نقاشی نماد انفجار و بمب گذاری در گرنیکا است.

 

4. خلقت آدم.

 

مشهور ترین آثار هنری

خلقت آدم

آفرینش آدم بخشی از نقاشی دیواری طاق کلیسای سیستین در شهر واتیکان است که توسط میکل آنژ در حدود سال 1511 نقاشی شده است.

این اثر تصویر نشان دهنده ی داستان کتاب مقدس از کتاب پیدایش است که در آن خدای پدر روح زندگی را به آدم می دهد. این اثر، در نقاشی های دیواری در کلیسای سیستین، روایت آفرینش در انجیل ، از لحاظ زمانی چهارمین تصویر در داستان است.

میکل آنژ این نقاشی دیواری را به عنوان یکی از آخرین مجموعه ها به پایان رساند. ابعاد کار این اثر مشهور 4.8 در 2.3 متر است.

 

3. شام آخر.

 

مشهور ترین نقاشی ها

شام آخر

شام آخر، نقاشی دیواری مشهوری است که توسط لئوناردو داوینچی به سفارش دوک لودوویکو اسفورزا در سفره خانه سانتا ماریا دله گراتسی (صومعه دومنیکن در میلان) نقاشی شده است.

این اثر تصویری از صحنه ی شام آخر عیسی است ، همانطور که در کتاب مقدس شرح داده شده و براساس یوحنا 13: 21-26 است که در آن عیسی اعلام می کند که یکی از دوازده شاگردش به او خیانت خواهد کرد.

این نقاشی در سراسر جهان شناخته شده است و چیدمان آن یک مدل شمایل نگارانه است. از آنجا که قابل جابجایی نیست ، هرگز تحت مالکیت خصوصی نبوده است.

مطابق با تصاویر دیگر شام آخر آن زمان ، لئوناردو کنوانسیون را بر عهده گرفته است تا همه افراد را هنگام شام در یک طرف میز به تصویر بکشد ، به طوری که پشت سر هیچ یک از حاضران دیده نشود. اما او با قرار دادن یهودا در آنجا در میان شاگردان دیگر ، به طرز چشمگیری از آن کنوانسیون فاصله می گیرد ، در حالی که معمولاً یهودا را در مقابل دیگر رسولان در آن طرف میز قرار می دادند.

رسم دیگر، تهیه هاله برای همه شاگردان ، به استثنای یهودا بود. با این حال ، لئوناردو با ارائه هاله به افراد و نشان دادن خم شدن و ایجاد سایه ، جلوه ای واقع بینانه تر و چشمگیرتر را انتخاب کرده است. او همچنین تصویری واقع گرایانه و روانشناختی ایجاد می کند که در آن سعی می کند توضیح دهد که چرا یهودا و عیسی نان را همزمان می گیرند ، درست بعد از اینکه عیسی پیش بینی خیانت را انجام داد.

این اثرنشان می دهد که گویی عیسی در سمت چپ خود به توماس و جیمز چیزی می گوید ، آنها شوکه شده اند زیرا عیسی برای آنها یک تکه نان نشان می دهد. یهودا که از گفتگوی یوحنا و پیتر پریشان شده بود ، دست خود را به سمت تکه نانی دیگر که عیسی دست راست خود را به سمت آن دراز کرده ، دراز می کند. همه خطوط چشم انداز و همچنین نور، توجه را به عیسی جلب می کنند.

 

2. شب پرستاره.

 

مشهور ترین آثار هنری

شب پر ستاره

شب پرستاره تابلویی است از ونسان ون گوگ ، نقاش امپرسیونیست هلندی. این مجموعه به مجموعه دائمی موزه هنرهای مدرن در شهر نیویورک تعلق دارد.

ابعاد اثر (روغن روی بوم) 73 در 92 سانتی متر است که به عنوان شاهکار این نقاش شناخته می شود. از سال 1888 ون گوگ چندین قطعه نقاشی کرد که شبیه شب پرستاره است.

وی این مطالعه را، مطالعه خود در مورد آسمان پرستاره خواند. به عنوان مثال در سال 1888 او شب پرستاره ای را در بالای رود روئن نقاشی کرد که شباهت زیادی به این نقاشی دارد.

وینسنت ون گوگ در ژوئن 1889 هنگامی که در بیمارستان Saint-Paul-de-Mausole در Saint-Rémy-de-Provence بود ، شب پرستاره را ساخت. وی همچنین تعدادی نقاشی قلم با همان موضوع ساخت. اواسط سپتامبر او نقاشی های شب پرستاره را برای برادرش در پاریس ارسال کرد.
این نقاشی صحنه ای شبانه با ستاره های زرد در بالای شهری کوچک با تپه است. این نمایی از یک نقطه خیالی بر فراز روستایی با برج کلیسا و در سمت چپ سرو شعله ور و در سمت راست درختان زیتون در برابر تپه ها است.

ون گوگ از دلاکروا برای استفاده از رنگهای مکمل استفاده کرد. این نقاشی اغلب با جملات ونسان ون گوگ همراه است: “تعجب می کنم ، دستیابی به نقاط درخشان در آسمان به آسانی نقاط سیاه روی نقشه فرانسه امکان پذیر نیست! دقیقاً مثل ما در قطار به تاراسكون یا روئن ، ما از مرگ برای سفر به ستارگان استفاده می كنیم. “ون گوگ این قطعه را در زمانی نقاشی كرد كه اصرار زیادی به دین داشت. پس از این او در نهایت دچار افسردگی شد.

 

1. مونالیزا.

 

مشهور ترین آثار هنری

مونالیزا

مشهور ترین نقاشی مونالیزا اثر لئوناردو داوینچی است که بین سالهای 1503 و 1507 نقاشی شده است.

تکنیک مورد استفاده روغن روی صفحه (چوب صنوبر) است. این پرتره از یک خانم است ، احتمالاً لیزا گراردینی ، همسر سوم فرانچسکو دل جیوکاندو.

این پرتره به طور دائمی در لوور پاریس به نمایش در آمده و یکی از معدود آثاری است که مطمئناً توسط خود لئوناردو ساخته شده است. این نقاشی یکی از مشهورترین آثار هنری در جهان است که روزانه حدود 20،000 بازدید کننده دارد.

لبخند مونالیزا تقریباً علامت تجاری این نقاشی است، مانند ermine (در واقع یک گلدان سفید) که مربوط به آن نقاشی معروف دیگر لئونارد و بانوی ermine ، پرتره‌ای از سسیلیا گالرانی است.

به همین راحتی می توان این نقاشی را بانوی با لبخند نامید و این در نام ایتالیایی منعکس شده است ، زیرا La Gioconda در واقع به معنای خوشحال است. لئوناردو این ایده خوشبخت بودن را به موضوع اصلی نقاشی خود تبدیل می کند ، حتی اگر این یک نشاط پرشور نباشد ، خانم راضی و خوشحال به نظر می رسد.

ده ها نظریه درباره لبخند مطرح شده است، یکی از این نظریه ها چنین است که؛ لبخند یک زن باردار خوشحال علامتی از متنوع ترین بیماری ها است. نرم افزاری که احساسات را بر اساس حالت چهره تشخیص می دهد ، 83٪ خوشبختی را در چهره ی این اثر تشخیص داده است.

منبع

https://onlinegallery.art/en/blog/10-most-famous-paintings-of-all-time-2/

این اعلان را به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده است

نوشتن دیدگاه