مهدیه رمضان زاده

داستان من

من مهدیه رمضان زاده  متولد ۱۳۷۵ هستم و تا الآن هیچ کاری توی زندگیم به‌اندازه نقاشی کشیدن منو خوشحال و سرحال نکرده.

من هم از بچگی مثل خیلی‌های دیگه به نقاشی علاقه‌مند بودم و استعداد خوبی در این زمینه داشتم ولی از اونجایی که همیشه از اطرافیان خودم می‌شنیدم که نقاشی نمی تونه شغل مناسبی باشه و… از ادامه دادن این راه تقریباً منصرف شدم.

درس یا هنر؟

وقتی برای کنکور درس می‌خوندم برای فرار از استرس درس‌ها گاهی نقاشی می‌کشیدم و آرامش می‌گرفتم بااین‌حال بازم بیشتر از نقاشی به درس خوندنم ادامه دادم و توی رشته شیمی قبول شدم.

تو یکی از روزهایی که از دانشگاه به خونه برمی‌گشتم چشمم به یک آموزشگاه نقاشی افتاد و تو همون لحظه تصمیم گرفتم در کنار درس نقاشی رو هم ادامه بدم و به‌سرعت تو کلاس نقاشی ثبت‌نام کردم.

شیمی
علاقه به نقاشی

بعد از گذشت چند ماه تصمیم قطعی خودمو گرفتم که درسمو کنار بذارم و فقط به نقاشی ادامه بدم.

تصمیمم رو با خانواده درمیون گذاشتم و با مخالفت‌هایی روبرو شدم ولی هیچ کدوم از این‌ها منو منصرف نکرد چون با تمام وجود می‌دونستم که نقاشی همون چیزیه که واقعاً بهش علاقه دارم.

 

اولین دوره آموزش نقاشی

تو یکی از روزهایی که کلاس نقاشی بودم با خانمی آشنا شدم که  به یک مربی نقاشی برای تدریس طراحی‌های اولیه نیاز داشت.

البته با حقوق خیلی کم برای دانش آموزان مقطع هشتم، اون هم بعد از زنگ آخر مدرسه!  من خیلی زود گفتم که حاضرم چنین کاری رو قبول کنم.

چون دوره طراحی رو آموزش‌دیده بودم به نظرم فرصت مناسبی بود تا بتونم خودم رو به چالش بکشم و چیزهایی رو که بلد بودم رو به دیگران هم آموزش بدم.

مربی نقاشی
آموزش نقاشی

روزای اول خیلی ذوق و شوق داشتم ولی به‌مرورزمان و رسیدن تابستون کلاسم خلوت و خلوت‌تر شد.

اکثر دانش آموزا به خاطر گرمای هوا، دوری راه یا رفتن به مسافرت‌های خانوادگی از اومدن به کلاس طفره می رفتن. تصمیم گرفتم مکان کلاسمو تغییر بدم تا مشکل دوری راه برای بچه‌ها حل بشه.

 تو کل تابستون کلاسهامو توی کتابخونه شهرمون برگزار کردم و هم‌زمان به یادگیری نقاشی تو سبک سیاه‌قلم و رنگ‌روغن هم ادامه دادم.

بااینکه بازم تعداد افرادی که تو کلاسم ثبت‌نام می‌کرد زیاد نبود ولی از اینکه بهشون نقاشی آموزش می‌دادم نهایت لذت رو می‌بردم.

آموزش در کتابخانه
کرونا

کرونا...

تا اینکه با شروع بیماری کرونا همون کلاس کوچیک هم به‌کلی تعطیل شد!

حتی دیگه خودمم نمی‌تونستم به کلاس نقاشی برم و یادگیری نقاشیمو ادامه بدم. این دیگه یک کابوس واقعی بود!

ولی من تسلیم نشدم و تصمیم گرفتم مثل خیلی از افراد موفق نقاشی رو به‌صورت مجازی آموزش بدم. من عاشق نقاشی هستم و میخوام هرچیزی که درباره نقاشی میدونم رو به شما آموزش بدم. به کمک دنیای مجازی حالا هرکسی از هرجایی میتونه به‌راحتی نقاشی رو یاد بگیره.

چه عالی!

آموزش مجازی لورین آرت
سیلماریلیون- لورین

چرا lorienart ؟

 

اسم لورین آرت از دو بخش لورین و آرت تشکیل شده .

آرت به معنای هنر و لورین الهه خواب و رویا.

لورین (یکی از شخصیتهای دوست داشتنی کتاب مورد علاقم) سیلماریلیون نوشته جی آر آر تالکین.

چون معتقدم که دنیای نقاشی مثل یک رویاست این اسم رو انتخاب کردم.

هنر رویایی