9 دلیل برای طراحی با مداد مکانیکی

مداد مکانیکی

فهرست مطالب

چرا هنرمندان از مداد مکانیکی استفاده می کنند؟

 

بعد از یادگیری این 9 دلیل برای کشیدن با مداد مکانیکی ، باید درک بهتری داشته باشید که چرا بسیاری از هنرمندان مدادهای مکانیکی را به مدادهای سنتی ترجیح می دهند.

برخی از هنرمندان در استفاده از مدادهای مکانیکی مردد هستند و ترجیح می دهند از مداد های قدیمی استفاده کنند ، و هیچ مشکلی وجود ندارد. به عنوان یک هنرمند ، باید از هر ابزاری که راحت باشید استفاده کنید.

اگرچه کاری که نباید انجام دهید این است که به تصورات قبلی بپردازید که یک مداد مکانیکی می تواند در تصمیم گیری شما تأثیر بگذارد. به جای اینکه تصور کنید که مدادهای مکانیکی می توانند کاری انجام دهند یا نمی توانند ، بهترین گزینه شما این است که آنها را امتحان کنید تا ببینید چه توانایی هایی دارند.

پس از انجام این کار ، این احتمال وجود دارد که ببینید مدادهای مکانیکی ابزاری ارزشمند با ویژگی های منحصر به فرد هستند که می توانند آثار هنری شما را ارتقا دهند.

ترفندی برای استفاده بیشتر از مدادهای مکانیکی، برای آنچه در آن برتری دارند وجود دارد. آن چیست ؟

آن خطوط و جزئیات دقیق است.
آیا می توانید با استفاده از مداد مکانیکی مقدار زیادی گرافیت را در یک منطقه بزرگ قرار دهید؟ آیا شما می‌توانید ؟ احتمالا نه.
مداد مکانیکی یک ابزار است و بهتر است از این ابزار به کارآمدترین شکل ممکن استفاده شود. بسیاری از هنرمندان دریافتند که استفاده از مداد مکانیکی و هم از مداد سنتی برای آنها بهتر است.

 

۱. وزن و تعادل مداد

 

مداد مکانیکی

 

دلایل زیادی وجود دارد که بسیاری از هنرمندان دوست دارند از مداد مکانیکی استفاده کنند و مهمترین آنها وزن و تعادل مداد است. یک چیز مشترک همه مدادهای سنتی چیست؟ آنها باید تیز شوند.

اول از همه ، این ناخوشایند است زیرا به این معنی است که شما باید کارهایی را که انجام می دهید متوقف کنید و مداد خود را تیز کنید. این یک ناراحتی جزئی است ، اما هنوز هم باعث می شود تا یکی دو دقیقه تمرکز خود را بشکنید تا مداد خود را تیز تر کنید.
اما این تنها مشکلی نیست که وقتی باید مداد خود را تیز کنید با آن روبرو خواهید شد. هر وقت مداد خود را تیز می کنید چه اتفاقی می افتد؟ مطمئناً تیز تر می شود ، اما چه کار دیگری می کند؟ کوتاهتر می شود.

بنابراین ، هنگامی که شما یک ابزار نقاشی دارید که به طور مداوم در طول و وزن تغییر می کند ، شما را مجبور می کند که تعادل خود را تنظیم کنید. ممکن است این معامله چندان مهم به نظر نرسد ، اما می تواند بر تمرکز شما تأثیر بگذارد و شما را در هنگام کار نگران یک چیز دیگر کند.
از طرف دیگر ، یک مداد مکانیکی با کیفیت به وضوح برای دست یک هنرمند طراحی می شود. وزن و ابعاد همه مدادهای مکانیکی یکسان نیست ، تغییرات جزئی وجود دارد ، بنابراین باید کمی وقت خود را برای انتخاب مداد مناسب برای دست خود صرف کنید.
وقتی آن مداد را انتخاب کردید ، دیگر هیچ وقت از نظر وزنی یا ابعادی تغییر نمی کند. این بدان معنی است که هرچه بیشتر از آن استفاده کنید ، بیشتر به آن عادت خواهید کرد ، که به شما کمک می کند تا راحت تر کار کنید.

 

۲. توانایی تولید جزئیات دقیق

 

اگر به دنبال دلیل بزرگی برای امتحان مداد مکانیکی هستید ، در مورد ایده آل بودن آنها برای کار روی جزئیات دقیق چطور؟
نوک تیز روی سرب مداد مکانیکی برای هر کسی که قصد طراحی جزئیات را دارد ایده آل است. برای کار با یک مداد سنتی باید مرتباً آن را تیز کنید تا نوک تیز شما حفظ شود.
این یک ناراحتی قابل توجه نیست ، اما هنوز هم چیزی است که هنگام کار باید از آن آگاه باشید. اگر مراقب نباشید ، ممکن است سرب مداد شما بیش از حد کسل کننده شود ، قبل از اینکه بدانید ، برخی از جزئیات خوبی که برای ایجاد آنها سخت کار کرده اید از بین می روند. با یک مداد مکانیکی دیگر چنین نگرانی ندارید.
سرب ثابت خواهد ماند ، به شما امکان می دهد بدون نگرانی از تیز کردن مداد خود کار کنید. آنها همچنین دارای عرض های مختلف سرب هستند و به شما این امکان را می دهد که مداد مناسب پروژه فعلی خود را انتخاب کنید.
مهم نیست که چه نقشه ای را ترسیم می کنید ، مدادهای مکانیکی باید یکی از ابزارهایی باشد که شما در دست دارید. یکی از نکات جالب در مورد مدادهای مکانیکی ایده آل بودن آنها برای ترسیم خطوط ریز است.
اگر با سرب سخت تری کار می کنید ، در واقع می توانید جلوه هایی شبیه به آنچه می توانید با استفاده از قلم و جوهر ایجاد کنید ، ایجاد کنید. مسلماً خطوطی کاملاً تیره و واضح نخواهید داشت ، اما همچنان قادر خواهید بود احساس نقاشی جوهر را با استفاده از گرافیت به تصویر بکشید.

مدادهای مکانیکی مورد علاقه هنرمندانی قرار می گیرند که با جزئیات کار می کنند ، به خصوص هنرمندانی که هرگونه نقاشی فنی انجام می دهند. نکته خوب این است که یک مداد مکانیکی برای ترسیم هر نوع ماشین ، ساختمان یا هر نوع ساختار مصنوعی مناسب است.

اما در مورد هنرمندانی که پرتره می کشند چه؟ یک مداد مکانیکی، چیزی است که می تواند به آنها نیز کمک کند؟ بله کاملا!
با استفاده از تکنیک های هاشور زدن می توانید از یک مداد مکانیکی برای ایجاد پرتره با بافت بسیار زیاد استفاده کنید. همچنین می توانید از آن با سرب سخت تر برای انجام طرح کلی خشن استفاده کنید ، سپس با استفاده از مداد گرافیت یا ذغال سنتی به تصویر بکشید و سایه بزنید.

 

۳. خطوط زیبا را بکشید و ترسیم کنید.

 

مداد مکانیکی

 

مهم نیست که شما کدام نوع موضوع را ترجیح می دهید ، هر نقاشی باید با یک طرح جامد شروع شود که می توانید بر روی آن بسازید. قسمت طراحی یک نقاشی باید با خطوط شل و جریان آزاد شروع شود که شکل خشن سوژه شما را ضبط می کند.
اگر خیلی زود شروع به اضافه کردن جزئیات کنید ، مقداری از انرژی نقاشی خود را از دست می دهید ، و در نهایت ایستا و کسل کننده به نظر می رسد.

بنابراین هر نقاشی را با استفاده از خطوط سبک و بی نقص شروع کنید ، سپس به آرامی شروع به اضافه کردن جزئیات کنید. هر کسی که هر زمان را برای طراحی با گرافیت صرف کرده باشد به شما خواهد گفت که بهترین راه برای اطمینان از پاک کردن خطوط یا پوشاندن آنها کار با لمس سبک است.

اینجاست که مدادهای مکانیکی ابزاری ارزشمند است. هنگام استفاده از سرب سخت تر و سبک طراحی ، می توانید خطوطی را تولید کنید که به اندازه کافی محکم باشند و بتوانند به عنوان راهنما برای شما کار کنند ، اما همچنان به اندازه کافی سبک هستند تا بتوانید آنها را پاک یا پوشانده کنید.
در حالی که استفاده از مدادهای مکانیکی برای ترسیم و طراحی خطوط ریز به‌عنوان راهنمایی برای کار طراحی کامل ، یکی از روش های استفاده از آنهاست ، اما تنها راه آن نیست.

می توانید از آنها برای ایجاد یک طرح اولیه استفاده کنید ، سپس پس از استفاده از مدادهای سنتی برای افزودن سایه و ارزش ، دوباره از مدادهای مکانیکی استفاده کنید تا به عقب برگردید و جزئیات ریز اضافه کنید.مداد مکانیکی ابزاری کاملاً متنوع است که هر هنرمند باید آن را امتحان کند.وقتی مدتی را با آنها کار کردید ، باید ببینید که چگونه در حال طراحی یا نقاشی گزینه دیگری برای کار با شما فراهم می کنند.

 

۴. مدادهای مکانیکی ایمن تر هستند.

 

چگونه می توان از مداد مکانیکی ایمن تر از مداد سنتی استفاده کرد؟ این ساده است ، شما هرگز مجبور نیستید آنها را تیز کنید. بسیاری از هنرمندان ترجیح می دهند مداد خود را با کاتر تیز کنند.
این کار منجر به دستیابی به نوک خوب ، طولانی و تیز برای کار شما می شود.متاسفانه ، این امر شما را در معرض خطر بریدن در هنگام تراشیدن مداد قرار می دهد.شاید فکر نکنید که تصادفی خواهید کرد و خودتان را خواهید برید ، اما چند نفر صبح بیدار می شوند و فکر می کنند امروز روزی است که تصادفی مرتکب می شوند ؟

 

۵. آنها مقرون به صرفه تر هستند.

 

اگر قیمت مداد مکانیکی بیشتر از مداد سنتی است ، چگونه می توان گفت که از صرفه اقتصادی بالاتری برخوردار هستند ؟
از نظر اقتصادی مقرون به صرفه ترند زیرا در طولانی مدت از مدادهای سنتی قیمت کمتری دارند.

ما فقط در مورد نوعی مداد مکانیکی ارزان قیمت که در بیشتر فروشگاه ها می توانید پیدا کنید صحبت نمی کنیم ، بلکه در مورد مداد مکانیکی گران قیمت تری نیز صحبت می کنیم که برای استفاده هنرمندان طراحی شده است.

چگونه این نوع مدادها می توانند قیمت کمتری داشته باشند؟ وقتی مدادهای سنتی خریداری می کنید ، قطعاً قیمت آنها از مدادهای مکانیکی با کیفیت کمتر خواهد بود.
همان مداد های سربی به مرور زمان که آن ها را تیز می کنید کوتاه و کوتاه تر می شوند و مجبور به تعویض آنها می شوید. سرب مداد مکانیکی نیز کوتاهتر می شود ، اما خرید سرب جایگزین برای مداد مکانیکی شما هزینه کمتری نسبت به خرید مداد جدید دارد.
مطمئناً ، تفاوت خیلی بزرگی نیست ، اما تفاوت این است که استفاده از مداد مکانیکی باعث صرفه جویی در هزینه شما می شود. اگر قصد دارید به مدت طولانی به نقاشی ادامه دهید و امیدوارم این کار را انجام دهید ، استفاده از ابزاری که در هنگام صرفه جویی در هزینه شما عملکرد بهتری داشته باشد ، کاری بی فایده است.

 

۶. مداد مکانیکی بیشتر عمر می کند

 

عمر مداد مکانیکی بسیار بیشتر از مداد سنتی است. این باعث صرفه جویی در هزینه شما می شود ، در هنگام استفاده از آنها احساس راحت تری دارید و برای محیط زیست بهتر خواهید بود. اگر از مداد مکانیکی خوب نگهداری شود ماندگاری آن بسیار بالا خواهد رفت.

اگر یک مداد با کیفیت خریداری کرده اید و از آن استفاده نمی کنید ، دلیلی ندارد که این کار باعث شود مداد سال‌ها برای شما دوام بیاورد. چند مداد سنتی سراغ دارید که تا این مدت ماندگار باشند ؟ هیچ یک.
بنابراین ، ممکن است مداد مکانیکی از قبل هزینه بیشتری برای شما داشته باشد ، اما شارژ مجدد سرب ارزان تر و طول عمر بیشتر آنها ارزش بهتری نسبت به مداد های سنتی دارد.

 

۷. راحت و آسان برای دست گرفتن.

 

مداد مکانیکی

 

کار با مدادهای سنتی سربی مشکلی ندارد ، اما کار با یک مداد مکانیکی با طراحی مناسب برای هنرمندان بسیار راحت تر است. چنگال‌هایی را در سطح خود مداد مکانیکی طراحی کرده اند تا راحت تر بتوانید روی آنها را بگیرید. به نظر می رسد این مورد برای شما ویژگی حیاتی به نظر نرسد ، اما اگر به این فکر کنید که چند ساعت در زندگی خود را نقاشی می کنید ، ارزش یک ابزار طراحی راحت تر باید به سرعت آشکار شود.

 

۸. بدون شکستن سرب می توانید آن را رها کنید.

 

چند بار اتفاق افتاده است که چند مداد نقاشی گران قیمت خریداری کرده اید که به طور تصادفی آنها را رها کرده و خراب کنید؟ وقتی یک مداد سنتی رها می شود ، اغلب باعث ترک خوردن گرافیت داخل آنها می شود.
بسیار ناامیدکننده است وقتی این اتفاق می افتد شما می توانید روی یک نقاشی کار کنید و به نظر می رسد همه چیز به درستی کار می کند. سپس ، هنگامی که سرب روی مداد شما نیاز به تیز شدن دارد تا کاتر یا مداد تراش شما آن را بیرون بیاورد ، و دوباره شروع به قرار دادن یک نقطه خوب روی طرح کنید. سپس ، پس از تراشیدن مداد ، آماده می شوید که دوباره شروع به کشیدن کنید و سرب از مداد شما بیرون می افتد.

بنابراین ، دوباره آن‌ را تیز می کنید ، و دوباره سرب می افتد . آن وقت است که ، مداد خراب می شود.
مدادهای مکانیکی همان آسیب پذیری در برابر افتادن را ندارند که مدادهای سنتی دارند. ساختار فلزی و پلاستیکی آنها مقاومت آنها را بیشتر می کند ، بنابراین اگر آنها بیفتند ، احتمال شکستن سرب کمتر است. اگر اتفاقاً منجر به شکستن سرب شوید ، می توانید به سادگی سرب را جایگزین کنید. این مطمئناً می ارزد که یک سرب کامل را با سربی که اتفاقی شکسته است، جایگزین کنید.

 

۹. پاک کن داخلی

 

مداد مکانیکی

 

بسیاری از مدادهای طراحی شده برای هنرمندان فاقد پاک کن در انتهای آنها هستند. نگه داشتن یک پاک کن جداگانه در هنگام طراحی ، خیلی دردسرساز نیست. اما ، چه اتفاقی می افتد اگر به جای طراحی در خانه ، در جایی دیگر طراحی کنید؟
طراحی در ملا عام به شما امکان می دهد چیزهای جدیدی ببینید و خود را به چالش بکشید. شما روی کار کردن با عکس ، زندگی بی جان یا هر نوع تنظیم دیگری که در خانه دارید ، کنترل زیادی دارید. شما می توانید ترکیب ، نور و تقریباً هر چیز دیگری را که با آنچه ترسیم می کنید مرتبط باشد کنترل کنید.

شما حتی هنگام کار از یک مدل زنده در استودیو کنترل زیادی دارید. اکنون ، هنگامی که در یک محیط غیر استاتیک ، جایی که افراد ، اشیا و نور تغییر می کند ، طراحی می کنید ، شما را مجبور می کند چیزهایی را ترسیم کنید که معمولاً سعی نکرده اید آنها را ترسیم کنید.

این جایی است که داشتن مداد طراحی با پاک کن داخلی در انتهای آن ابزاری ارزشمند است. هنگامی که بیرون از خانه خود طراحی می کنید ، داشتن یک مداد با پاک کن از حمل پاک کن جداگانه جلوگیری می کند.
این یک چیز کوچک است ، اما هنوز هم یک مزیت است. وقتی در خانه نقاشی می کشید و به ابزارهای خود ، از جمله پاک کن ها دسترسی دارید ، چه می کنید؟ داشتن پاک کن در انتهای مداد راحت است و همچنین یک پاک کن کوچک و دقیق برای مناطق کوچک به شما می دهد. تنها مسئله واقعی که با پاک کن مدادهای مکانیکی مواجه خواهید شد پاک کن هایی هستند که در صورت استفاده در مناطق بزرگ به خوبی کار نمی کنند.

 

آیا مداد مکانیکی برای طراحی مناسب است؟

 

آیا مداد مکانیکی برای طراحی مناسب است؟ در یک کلام بله یک مداد مکانیکی تقریباً هر کاری را که یک مداد معمولی می تواند انجام دهد ، انجام می دهد و مزایای بسیاری را به همراه دارد که باعث می شود بسیاری از هنرمندان ترجیح دهند با آنها کار کنند. مهمترین نکته ای که باید بخاطر بسپارید این است که مداد مکانیکی فقط یک ابزار است.

استفاده از آن باعث نمی شود شما به عنوان مشهورترین هنرمند در جهان شناخته شوید. برای اینکه بتوانید خوب نقاشی بکشید ، به استعداد ، تجربه و تمرین نیاز دارید. با این گفته ، مزایای مدادهای مکانیکی زندگی شما را به عنوان یک هنرمند آسان می کند. شما قادر خواهید بود با دقت بیشتری کار کنید ، به شما این امکان را می دهد که جزئیات ظریف را که به سختی می توان با مداد معمولی ترسیم کرد ، ترسیم کنید. قبل از شروع فرآیند ، می توان از آنها برای ترسیم نورهای کم استفاده کرد.

مدادهای مکانیکی همچنین دارای برخی قابلیت های عملی هستند که استفاده از آنها را نسبت به مداد های معمولی آسان می کند. آنها هرگز نباید تیز شوند ، که یک امتیاز بزرگ است. با استفاده از مدادهای مکانیکی ، هرگز مجبور نیستید کاری را که برای تیز کردن آنها انجام می دهید متوقف کنید ، فقط کلیک کنید و سرب بیشتری برای طراحی دارید.

عدم نیاز به تیز کردن آنها همچنین به معنی یک چیز کمتری است که باید هنگام حمل و نقل از خانه به همراه داشته باشید. پاک کن داخلی از این لحاظ مزیت دیگری را نیز به شما ارائه می دهد زیرا مجبور نیستید یکی از آنها را با خود حمل کنید. آخرین مزیت عملی این است که مدادهای مکانیکی دوام بیشتری نسبت به نمونه های سنتی خود دارند. اگر یکی را رها کنید (بندازید) ، به ندرت به سرب آسیب می رساند و اگر به سرب آسیب برساند ، می توانید به راحتی آن را تعویض کنید.

 

مداد مکانیکی چه مدت دوام می آورد؟

 

مداد مکانیکی وقتی از آن مراقبت کنید عملاً ماندگار خواهد بود. ما در مورد مدادهای مکانیکی ارزان قیمتی که در فروشگاه های مواد غذایی خریداری می کنید صحبت نمی کنیم ، بلکه ما در مورد مدادهای مکانیکی با کیفیت مخصوص هنرمندان صحبت می کنیم.
آنها عملاً به تعمیر و نگهداری نیاز ندارند ، تنها کاری که باید بکنید این است که سرب موجود در آنها جایگزین شود. اگر به فکر تغییر مداد سنتی به مداد مکانیکی هستید ، مطمئن شوید که ابتدا تکالیف خود را انجام می دهید. همچنین خرید یک مداد ارزان قیمت برای شروع کار بدی نیست. این به شما اجازه می دهد بدون نیاز به صرف هزینه های زیاد برای خرید یک مداد با کیفیت ، آنچه مداد مکانیکی توانایی آن را دارد ، تجربه کنید.
گرچه فکر نمی کنیم نقاشی با مداد مکانیکی ناخوشایند باشد ، اما همیشه این احتمال وجود دارد که مناسب شما نباشد. بنابراین ، به خطر انداختن پول کمتری برای یک مداد ارزان تر ، باید هرگونه تردیدی را که هنگام فکر کردن به آنها ضربه می دهید از بین ببرد.

 

منبع

 

https://improvedrawing.com/9-reasons-to-draw-with-a-mechanical-pencil/

این اعلان را به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده است

نوشتن دیدگاه